Terezie 4. 3. 2023

Když jsem zjistila, že čekáme druhé dítě, okamžitě jsem věděla, že chci soukromou porodní asistentku a ambulantní porod. Začala jsme tedy hledat a narazila na Janču. Co z toho, že je 60 km daleko. Na první schůzku jsem vyrazila vlakem společně s 15 měsíčním synem. Po tomto setkání jsem věděla, že Jaňula je ta pravá. Během těhotenství jsme se potkávali u ní doma a vždy byly návštěvy pohlazením na duši. Jana byla vždy příjemná a usměvavá. Trpělivě se mnou probírala různé možnosti, odpovídala na mé dotazy a to i přesto, že u toho kolem nás poskakoval náš prvorozený. 

V pátek 3.3. jsem ráno cítila, že se „něco“ děje. Zavolala jsem přítelovi, jestli už je na firmě, počkala až se syn vzbudí a vyrazili jsme ho vyzvednout do práce. Dopoledne jsem měla ještě plánovanou poradnu u gynekologa. Odpoledne jsme stihli ještě procházku. Večer už jsem cítila slabé kontrakce, dala jsem syna spát a čekala, co z toho bude. Po 22 hodině jsem se přesunula do vany. Syn i přítel spali, tak jsem měla prostor jen sama pro sebe. Kolem půl dvanácté jsem volala Janči. Po mém popisu situace mi řekla, že to už bude ono a že se sejdeme ve Vyškově. Celou cestu jsem si říkala, hlavně ať to není jen planý poplach a nebudím ji a neženu zbytečně 🙂 

Po příjezdu do porodnice mě Jaňula vyšetřila a pak jsme se přesunuli na porodní box. Jaňula nám nechala soukromí. Po nějaké době jsem ji poprosila ať už neodchází. Navrhovala změny poloh, aby dcera sestoupila do porodních cest. Porodila jsem v kleče na zemi. Následoval nerušený bonding. Po dvou hodinách jsme se přestěhovali na šestinedělí a po kontrole dětským lékařem jsme byli propuštěny. 

Jana k nám dojela na návštěvu první a druhý den po porodu. 

Jani, děkuji ti moc. Pokaždé když si na porod vzpomenu, zaplaví mě obrovský pocit štěstí a lásky 😊 Pokud do toho půjdeme potřetí, tak jedině zase s tebou. 

Katka