O mně

Jako porodní asistentka pracuji od roku 2009. Po ukončení studia jsem rok pracovala na porodním sále v boskovické porodnici na plný úvazek. Druhý rok jsem přešla na porodní sál do Brna na Obilní trh a do Bohunic. Práce na plný úvazek v porodnici mě však zcela nenaplňovala, už od studia jsem se zajímala o práci v komunitní péči. A tak od roku 2011 poskytuji péči jako komunitní porodní asistentka se smlouvou v porodnici. Navázala jsem spolupráci s porodnicí ve Vyškově, kam jsem začala jezdit doprovázet moje klientky k porodům a tato spolupráce trvá doposud.

Roku 2013 se mi narodil syn Jakub a v roce 2015 dcera Alžběta. Jsem tedy maminkou na plný úvazek a beru si zatím omezený počet klientek na měsíc, abych se mohla věnovat jak ženám, tak mým dětem.

Několik let jsem byla viceprezidentkou profesní organizace UNIPA, která je mou srdeční záležitostí a stále ji podporuji funkcí v kontrolní komisi. Pro porodní asistentky Unipa připravuje vzdělávací akce, semináře, dokumentaci pro praxi, doporučení pro praxi, lobbuje v pracovních skupinách při radě vlády i na Ministerstvu zdravotnictví.

Mým snem je, aby každá žena měla možnost najít svou porodní asistentku, kdykoli ji bude potřebovat: v těhotenství, při i po porodu. Přála bych si, aby péče porodních asistentek byla profesionální, holistická a laskavá a to v jakémkoli prostředí. Aby se naše profese stala svébytnou a váženou ve společnosti, aby ženy měly možnost zvolit si k porodu takové prostředí, které považují pro svůj porod za bezpečné a zároveň měly zajištěnu profesionální péči porodní asistentky.  Přála bych si, aby i u nás v ČR vznikly další alternativní pracoviště porodních asistentek – porodní domy či porodní sály vedené porodními asistentkami. 

Podporuji rodiče v intuitivním a kontaktním rodičovství.

„Věřím, že láskyplný příchod na svět, respektující a milující rodiče jsou klíčem k uzdravení celé společnosti.“

Video pro projekt Ať můžou (2022)

Projekt Učíme se příběhy (video z roku 2014)