Matheo 15. 1. 2022

I když jsem čekala své druhé miminko, tak jsem věděla, že u porodu budu chtít soukromou porodní asistentku, protože první porod byl dlouhý, a navíc byl v zahraničí. Věděli jsme, že chceme, aby porod byl ve Vyškově, protože to máme nejblíž, a podporují přirozené porody, proto jsem hledala PA, která má smlouvu právě s Vyškovem. Když jsem otevřela stránku Jany, věděla jsem, že s ní chci rodit, že je přesně ta osoba, kterou hledám.Celé těhotenství jsem jezdila k Janě na kontroly, kde jsme vše probraly a ona zkontrolovala miminko. Bohužel pár dnů před porodem onemocněla, ale i tak mi za sebe sehnala náhradu, abych byla v klidu, kdybych začla rodit. Naštěstí se malý rozhodl počkat po termínu na Janu, za což jsem nesmírně vděčná.

Poslíčky jsem měla už den před porodem, další noc že mě doma vyšlo dost krve, tak jsem volala Janě, že jedeme. I když to bylo ve 2 hod ráno, tak byla Jana v porodnici opravdu rychle. V porodnici jsem naštěstí už jen špinila, ale protože jsem měla i kontrakce, i když kratší, tak se rozhodlo, že tam zůstaneme, a uvidí se. S Janou jsme zkusily udělat klystýr a napařku, ale i tak se to moc nerozjíždělo, tak mi udělala kolem poledne aroma masáž a po obědě kontrakce začli nabírat už opravdu na síle, vcelku rychle jsem se otevřela na 4 cm, pak to ale začlo jít pomalu, malý moc nesestupoval. Jana mi udělala další napařku, radila mi pozice, aby malý lépe sestoupil. Do ničeho mě netlačila stále mě podporovala, i když mi už docházely síly a já říkala, že už nemohu. Opravdu jsme byli s manželem šťastní, že jsme ji měli. Kolem 18:30 se nám narodil syn, krásně a přirozeně. Já byla bez jediného poranění. Jana nám celou dobu vše zařizovala, po bondingu nás doprovodila na 6N. 

Já šla hned ráno ambulantně domů, takže jsem s Janou měla domluvené ještě 2 kontroly doma, kdy při jedné udělala i odběr z patičky malého. Na obou kontrolách nás oba prohlédla, malého zvážila a se vším poradila. Pokud se rozhodneme pro 3. dítko, tak vím, že bych chtěla určitě rodit zase s Janou.