Mareček 21. 11. 2020

S Jankou jsme se seznámili už během našeho prvního těhotenství, které bohužel nedopadlo. Když jsem potom znovu otěhotněla, byla Janka naší jasnou volbou. Těšila jsem se na naše setkávání. Vždy všechno vysvětlila, zodpověděla všechny mé otázky, uklidňovala, prostě vše, na co u lékaře není čas. Termín porodu jsem měla 12.11., ale malému se na svět ještě nechtělo, ač už se hlásil občasnými poslíčky. Janka byla pořád na příjmu, kdyby cokoliv. Zrána 21.11. mě probudily kontrakce, šla jsem do sprchy, abych viděla, co to udělá. Postupně nastoupily po 10, pak po 5 a potom po 3 minutách. Zavolali jsme Janě, která po příjezdu zhodnotila, že již je čas jet do Vyškova do porodnice.

Měli jsme štěstí na ten největší porodní pokoj s vanou, sprchou, wc. Kontrakce se postupně stupňovaly prodýchavala jsem, chodila do sprchy. Janka jen kontrolovala ozvy jednou za čas a jinak nám nechávala s manželem soukromí. Jak se kontrakce zintezivnily a byl čas tlačit, Janka radila s polohami, podpoporovala. Závěr začal vypadat trošku dramaticky, malý nešel dobře do pánve a začaly padat ozvy, takže museli přijít i páni doktoři a trošku nám pomoci. Vše dobře dopadlo.

Janka mi malého dala na hruď, aspoň na chvíli, potom musel být preventivně zkontrolován, ale než mě ošetřili poranění tak nám ho donesli a užívali jsme si nerušený bonding. Ač jsem chtěla jít ambulantně, tak jsem ztratila větší množství krve tak jsem zůstala, a že uvidím, jak mi bude druhý den. Naštěstí jsem se druhý den cítila daleko lépe, a tak jsme šli domů. Janka nás pak ještě navštěvovala, kontrolovala Marečka, udělala patičkový test. U mě kontrolovala poranění a  radila s kojením a pořád mě uklidňovala, že to zvládneme a vše je v pořádku. Je to skvělá žena na svém místě. Přála bych každé ženě mít možnost takovou skvělou péči od těhotenství, porodu až po šestinedělí.

Děkujeme Jani.